twitter arka planları twitter ünlüleri twitter üye ol twitter nedir

twitter nedir?

Twitter Nedir: Küçük bir blog diyebiliriz. Twitter 140 karakter oluşan mesajlarınızı mesajı sizi takip eden kişilere veya onların takipçilerine gönderebilirsiniz.
Twitter’daki mesajlar, eğer hesabınız korumalı değilse herkese açıktır, mesajlarınız normal şartlarda herkese açıktır. Genel olarak, twitter da tanınmış kişiler ve ilginç kişiler takip edilir.

Twitter takip etme nasıl olur: Takip etmek istediğiniz kişiyi arayıp bulduktan sonra, takip et butonuna basınca artık o kişinin yazdıklarını doğrudan görebilirsiniz.


Retweet Nedir: Retweet baskasının mesajını kendi Twitter sayfanızda yayınlamaktır. Sizin takip ettiğiniz bir kişinin yazdığı mesaj sizin ekranınızda da görünür. Eğer siz bu mesajı retweet ederseniz , siz de bu mesajı sizi takip eden herkese göndermiş olursunuz. E-mail kullanıcıları için Forward etmek veya yönlendirmek anlamına gelebilir.

Direkt mesajlar: Bu bölümden Twitter da sizi takip edenlere direk mesaj gönderebilirsiniz. Eğer sizin takip ettikleriniz sizi takip etmiyorsa mesaj gönderemezseniz.

Bazı Twitter kısa yolları şu şekildedir:
F Favorilere ekle
R Yanıtla
T Retweetle
M Direkt mesaj
N Yeni Tweet
Enter Tweet detaylarını aç
L Tüm açık Tweetleri kapat

 


Görüş ve önerileriniz için: info@Tiwitir.com

facebook üzerinden twitter kullanmak için